KWESTUJ Z NAMI

Pomaganie naszemu Hospicjum możliwe jest na wiele sposobów. Wybierz ten, który odpowiada ci najbardziej.

Doroczna akcja, której celem jest wsparcie działalności hospicjów. Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkile wędrują do szkół, instytucji, firm, osób prywatnych. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem.
Kwiaty można posadzić w przydomowym ogrodzie, w donicy, czy na rabatce przed budynkiem firmowym. Co roku w Pola Nadziei angażuje się kilkadziesiąt hospicjów w całej Polsce. Pomysł na organizację Pól Nadziei przywędrował do nas z Wielkiej Brytanii. Jako pierwsze w naszym kraju w akcję włączyło się krakowskie Hospicjum św. Łazarza. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty, a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia.

Chcesz wziąć udział w Polach Nadziei? Śledź komunikaty na naszej stronie lub skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Śluby, urodziny, pogrzeby i inne uroczystości rodzinne to niepowtarzalna okazja do podzielenia się dobrem z naszymi podopiecznymi i do wsparcia naszych działań.
Jeśli chcesz zorganizować zbiórkę ślubną:
– zwróć się do nas mailowo, abyśmy mogli pomóc ci przygotować się do tego zadania. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości (paulina.skiba@hospicjum-domowe.waw.pl);
– otwarcie poinformuj w zaproszeniach ślubnych o zbiórce. Goście będą mieli czas, by pogodzić się z myślą, że przyjście bez kwiatów na ślub jest zupełnie w porządku 😉 Nie zdążyłeś tego zrobić? Nic nie szkodzi, w dalszym ciągu możesz zorganizować kwestę;
– pomyśl, który z gości weselnych mógłby stanąć z puszką (najlepsze miejsce to tuż obok Pary Młodej podczas składania życzeń). Najważniejsze, by było to miejsce dobrze widoczne. Jeśli uroczystość odbywa się na terenie działania OHD mogą Państwa w tym dniu wesprzeć nasi wolontariusze,
– kiedy emocje już opadną, a Wy odpoczniecie po tym pięknym wydarzeniu, wejdźcie na naszą stronę i zdecydujcie wspólnie, który program chcecie wesprzeć.

Kwesty można organizować również podczas pogrzebów. Czasem jest to wyraz ostatniej woli osoby zmarłej, czasem potrzeba bliskich, by podzielić się dobrem z innymi. Rezygnacja z kwiatów i przekazanie zebranych środków na rzecz wybranego hospicjum to wyraz wielkiej solidarności z chorymi i z tymi, którzy towarzyszą im w hospicyjnej drodze.

W ciągu roku uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych, piknikach, obchodach, podczas których można wesprzeć naszą działalność. Chcemy być blisko ludzi, rozmawiać z nimi, oswajać trudne tematy. Jeśli chcesz zaprosić nas na jakieś wydarzenie, zorganizować akcję i w ten sposób wesprzeć nasze działania – zapraszamy do kontaktu.

W ostatnich miesiącach uczestniczyliśmy m.in. w: Pikniku Praskim, Dniu Saskiej Kępy, Dniach Zielonki, Dniach Pragi Południe, Targach Wolontariackich. Pandemia bardzo ograniczyła możliwość organizacji takich działań, wciąż jednak możemy robić wspólnie bardzo wiele, choćby w internecie!

 

W przypadku zainteresowania przekazaniem nam darowizny w postaci produktów i usług – prosimy o kontakt w celu ustalenia najbardziej odpowiednich dla naszej działalności darów.
Nasze najpilniejsze potrzeby obejmują:
– sprzęt medyczny i rehabilitacyjny,
– środki higieniczne, płyny do dezynfekcji sprzętu medycznego,
– opatrunki aktywne (plastry na rany: hydrowłókniste, hydrokoloidowe, alginianowe, hydrożelowe, z jonami srebra).

Są też potrzeby mniej oczywiste.
Pod naszą opieką przebywa duża grupa dzieci osieroconych. Wspieramy je na różnych płaszczyznach życia, od pomocy psychologicznej, po zakup przyborów szkolnych, czy komputerów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą chęć pomocy kierowaną w naszą stronę. Prosimy jednak – ze względów logistycznych i organizacyjnych – by nie przesyłać darów rzeczowych bez konsultacji z pracownikami Hospicjum. Telefon lub mail wyjaśni wszystkie wątpliwości

Chcesz zorganizować własną kwestę, zaprosić nas na jakieś wydarzenie lub przekazać nam dary rzeczowe?

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Paulina Skiba, specjalista ds. promocji i komunikacji
paulina.skiba@ohd.waw.pl
tel.: 519 576 348