Poradnia Medycyny Paliatywnej to jedna z form wsparcia oferowanego przez OHD naszym pacjentom. Działa od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach. Korzystanie z usług poradni jest finansowane przez NFZ. Pacjenci nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.
Poradnia medycyny paliatywnej zapewnia opiekę paliatywną w stanie stabilnym w warunkach ambulatoryjnych. Opieka zapewniana jest chorym, którzy mogą przybyć do Poradni Medycyny Paliatywnej i w wybranych sytuacjach pacjentom, którzy pozostają w domach, jednak nie wymagają opieki hospicjum domowego.
Poradnia udziela pomocy w zakresie leczenia bólu i zwalczania innych objawów chorobowych oraz wsparcia psychologicznego osobom chorym: – których stan zdrowia jest stabilny i mogą przybyć na wizytę do poradni, – które nie są w trakcie hospitalizacji, – które nie są objęte opieką hospicjum. Poradnia może objąć opieką osoby w trakcie leczenia przyczynowego, jednak tylko w przypadku występowania u nich uciążliwych dolegliwości.
W uzasadnionych przypadkach w ramach Poradni Medycyny Paliatywnej istnieje możliwość wizyty domowej. Pacjenci mają prawo do dwóch wizyt w tygodniu całego zespołu hospicyjnego (o ile zaistnieje taka potrzeba).
W celu umówienia się na wizytę prosimy o rejestrację w poradni pod numerem telefonu: 22 679 67 00.
Szczegółowe godziny pracy poradni znajdują się w zakładce kontakt.
Poradnia Medycyny Paliatywnej mieści się w siedzibie OHD - Warszawa Targówek, ul. Tykocińska 27/35.
Rejestracja do Poradni odbywa się na podstawie: – skierowania lekarskiego z dowolnej placówki medycznej mającej kontrakt z NFZ (lekarz rodzinny, poradnia specjalistyczna, szpital), – dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia, tj. numer legitymacji emeryta/rencisty, decyzja OPS-u lub w przypadku osoby aktywnej zawodowo – numer NIP zakładu pracy.
Na pierwsze spotkanie w Poradni prosimy o przygotowanie posiadanej dokumentacji medycznej oraz istotnych informacji dotyczących leczenia (w tym aktualnie przyjmowanych leków wraz z dawkami).
Pacjenci poradni mogą korzystać bezpłatnie z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.
– lekarze i lekarki: specjaliści medycyny paliatywnej oraz z ukończonym kursem medycyny paliatywnej, – pielęgniarze i pielęgniarki: specjaliści opieki paliatywnej oraz z ukończonym kursem opieki paliatywnej, – zespół psychologów.
Hospicjum Domowe świadczy usługi bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ.
Ponadto korzystamy z dotacji Gmin Warszawy, Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy, a także darowizn od osób prawnych i fizycznych.