KURS OPIEKI NAD CHORYM

Niniejszy kurs skierowany jest do opiekunów osób nieuleczalnie chorych. Do udziału zapraszamy nie tylko rodziny i bliskich pacjentów znajdujących się pod opieką naszego hospicjum, ale także innych opiekunów osób chorych przebywających w domach. Udział w kursie jest bezpłatny. Wydarzenie jest prowadzone cyklicznie, zależnie od liczby zainteresowanych oraz ich potrzeb.

Najbliższy termin: 22-23.07.2024 r.
Miejsce: ul. Tykocińska 27/35, Warszawa

DZIEŃ I - Poniedziałek, 22.07.2024 r., godz. 10:00-14:00

♦ Oferta hospicjum a inne formy pomocy.
♦ Dostępne rozwiązania socjalne – zasiłki, dofinansowania, renty.
♦ Emocje i potrzeby w relacji opiekun-chory.
♦ Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych – odleżyny, duszność, krwioplucie, świąd, brak apetytu, problemy z pojeniem, zaparcia i inne (wykład i elementy praktyczne).

DZIEŃ II - Wtorek, 23.07.2024 r., godz. 10:00-14:00

♦ Chory a jego potrzeby duchowe.
Sprzęt używany w warunkach domowych – koncentrator tlenu, łóżko rehabilitacyjne i inny, będący na wyposażeniu hospicjum.
Pielęgnacja osoby przewlekle leżącej – zmiana pozycji, zmiana pościeli, zmiana pieluchomajtek, mycie głowy i inne (zajęcia praktyczne).
♦ Sprawowanie opieki w okresie umierania – pielęgnacja, znamiona zbliżającej się śmierci (wykład i elementy praktyczne).

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są smsem pod numerem 789 283 158 lub na adres mailowy ireneusz.jundzill@ohd.waw.pl.

Integer acam

ABC OPIEKI PALIATYWNEJ

Szkolenie dla młodzieży uwrażliwia na potrzeby osób chorych i cierpiących. Uczymy młodzież podejścia do chorego, pokazujemy możliwości szukania wsparcia i pomocy dla chorych. Zachęcamy także do osobistego zaangażowania w działania na rzecz pacjentów hospicjów.
  • Szkolenie adresowane jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz starszych.
  • Szkolenie odbywa się w małej grupie, trwa ok. 2 godzin, prowadzą je specjaliści z naszego zespołu.
  • Udział  jest bezpłatny.
Najbliższy termin: rok szkolny 2024/2025
Miejsce: ul. Tykocińska 27/35, Warszawa

KURS NA WOLONTARIUSZA

Kursy wolontariatu opiekuńczego odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Udział w nich jest bezpłatny, a uczestnik otrzymuje certyfikat. Zależy nam, by osoby, które z nami współpracują, miały pewność, że praca hospicyjna jest właśnie dla nich, dlatego nie zobowiązujemy uczestników kursu do zaangażowania po jego ukończeniu. Dajemy przestrzeń na odpowiedzialną decyzję.
Kandydat, który podejmuje się roli wolontariusza w OHD, wiąże się z nami najpierw na trzy miesiące. Po tym czasie obie strony decydują, czy podejmują dalszą współpracę.

Kursy na wolontariusza przeznaczone są wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.

Najbliższy termin: jesień/zima 2024 - dokładna informacja zostanie podana niebawem
Miejsce: ul. Tykocińska 27/35, Warszawa