AKCJE I KWESTY

Pomaganie naszemu Hospicjum możliwe jest na wiele sposobów. Wybierz ten, który odpowiada ci najbardziej.

Doroczna akcja, której celem jest wsparcie działalności hospicjów. Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkile wędrują do szkół, instytucji, firm, osób prywatnych. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem.
Kwiaty można posadzić w przydomowym ogrodzie, w donicy, czy na rabatce przed budynkiem firmowym. Co roku w Pola Nadziei angażuje się kilkadziesiąt hospicjów w całej Polsce. Pomysł na organizację Pól Nadziei przywędrował do nas z Wielkiej Brytanii. Jako pierwsze w naszym kraju w akcję włączyło się krakowskie Hospicjum św. Łazarza. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty, a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia.

Chcesz wziąć udział w Polach Nadziei? Śledź komunikaty na naszej stronie lub skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Śluby, urodziny, pogrzeby i inne uroczystości rodzinne to niepowtarzalna okazja do podzielenia się dobrem z naszymi podopiecznymi i do wsparcia naszych działań.
Jeśli chcesz zorganizować zbiórkę ślubną:
– zwróć się do nas mailowo, abyśmy mogli pomóc ci przygotować się do tego zadania. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości (paulina.skiba@hospicjum-domowe.waw.pl);
– otwarcie poinformuj w zaproszeniach ślubnych o zbiórce. Goście będą mieli czas, by pogodzić się z myślą, że przyjście bez kwiatów na ślub jest zupełnie w porządku 😉 Nie zdążyłeś tego zrobić? Nic nie szkodzi, w dalszym ciągu możesz zorganizować kwestę;
– pomyśl, który z gości weselnych mógłby stanąć z puszką (najlepsze miejsce to tuż obok Pary Młodej podczas składania życzeń). Najważniejsze, by było to miejsce dobrze widoczne. Jeśli uroczystość odbywa się na terenie działania OHD mogą Państwa w tym dniu wesprzeć nasi wolontariusze,
– kiedy emocje już opadną, a Wy odpoczniecie po tym pięknym wydarzeniu, wejdźcie na naszą stronę i zdecydujcie wspólnie, który program chcecie wesprzeć.

Kwesty można organizować również podczas pogrzebów. Czasem jest to wyraz ostatniej woli osoby zmarłej, czasem potrzeba bliskich, by podzielić się dobrem z innymi. Rezygnacja z kwiatów i przekazanie zebranych środków na rzecz wybranego hospicjum to wyraz wielkiej solidarności z chorymi i z tymi, którzy towarzyszą im w hospicyjnej drodze.

W ciągu roku uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych, piknikach, obchodach, podczas których można wesprzeć naszą działalność. Chcemy być blisko ludzi, rozmawiać z nimi, oswajać trudne tematy. Jeśli chcesz zaprosić nas na jakieś wydarzenie, zorganizować akcję i w ten sposób wesprzeć nasze działania – zapraszamy do kontaktu.

W ostatnich miesiącach uczestniczyliśmy m.in. w: Pikniku Praskim, Dniu Saskiej Kępy, Dniach Zielonki, Dniach Pragi Południe, Targach Wolontariackich. Pandemia bardzo ograniczyła możliwość organizacji takich działań, wciąż jednak możemy robić wspólnie bardzo wiele, choćby w internecie!

 

Chcesz zorganizować własną kwestę lub zaprosić nas na jakieś wydarzenie?

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Paulina Skiba, specjalista ds. promocji i komunikacji
paulina.skiba@hospicjum-domowe.waw.pl
tel. 519-576-348