DLA BIZNESU

Buduj z nami społeczną odpowiedzialność twojej firmy.

Firmy społecznie odpowiedzialne współtworzą społeczeństwo oparte na równości i solidarności.

Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.

Co dobrego możemy zrobić razem?

Chcesz zaangażować swoich pracowników w działania społeczne, ale nie wiesz, jak to zrobić?
Chcesz budować firmę opartą na empatii, zrozumieniu i trosce o innych?
Zwróć się do nas. Wspólnie zastanowimy się, jakie działania wolontariackie dopasować do profilu twojego biznesu. Pomożemy w przygotowaniu akcji wewnętrznej w firmie. Poradzimy, jak spożytkować energię zespołu i jego umiejętności w czasie, który chcecie przeznaczyć na pomaganie.

Wolontariat można realizować na wiele sposobów, a każdy z nich buduje kompetencje społeczne pracowników przydatne w rozwoju zawodowym. Aby takie zaangażowanie miało sens potrzeba dobrych chęci, odrobiny czasu i kreatywności. Razem możemy zdziałać bardzo wiele.

Nie możesz wesprzeć nas wolontariacko? Wciąż możesz nam pomóc!

To jeden z prostszych sposobów na pomaganie!
Pracownicy angażują się przekazując co miesiąc (dobrowolnie i za pisemną zgodą) np. końcówkę swojej pensji. Kwotę tę potrąca pracodawca i wpłaca na rzecz naszego Hospicjum. Zaangażowanie w ten program nie wymaga poświęcania czasu, a wpływa bardzo realnie na prowadzone przez nas działania. Możecie Państwo wybrać działania, który chcecie solidarnie wspierać.
Zbyt mało?
Podbijmy stawkę i do zaangażowania pracowników dodajmy zaangażowanie pracodawcy. Łączna kwota wsparcia od pracowników powiększy się wtedy o taką samą kwotę od pracodawcy. To doskonały sposób na budowanie solidarności i odpowiedzialności w zespole.
Przekazaną darowiznę każdy pracownik może na koniec roku odliczyć od podatku.


Takie zaangażowanie też jest możliwe. Jeśli wolicie Państwo przekazać darowiznę w postaci produktów i usług – prosimy o kontakt w celu ustalenia najbardziej odpowiednich dla naszej działalności darów.
Nasze najpilniejsze potrzeby obejmują:
– sprzęt medyczny i rehabilitacyjny,
– środki higieniczne.

Są też potrzeby mniej oczywiste.
Pod naszą opieką przebywa duża grupa dzieci osieroconych. Wspieramy je na różnych płaszczyznach życia – od pomocy psychologicznej po zakup przyborów szkolnych, czy komputerów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą chęć pomocy kierowaną w naszą stronę. Prosimy jednak – ze względów logistycznych i organizacyjnych – by nie przesyłać darów rzeczowych bez konsultacji z pracownikami Hospicjum. Telefon lub mail wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Hospicja w całej Polsce od lat uczestniczą w akcji Pola Nadziei. Znakiem rozpoznawczym tych wydarzeń są dystrybuowane jesienią cebulki żonkili, które wręczane są ofiarodawcom w zamian za wpłaty. Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, z cebulek wyrastają piękne kwiaty, przypominając o wsparciu, którego udzielili darczyńcy. Nasze Hospicjum od lat uczestniczy w tej szczytnej akcji. Cebulki żonkili wędrują z siedziby OHD do osób prywatnych, firm i instytucji. To doskonała okazja do wspólnej firmowej aktywności, bo żonkile, aby zakwitły, trzeba gdzieś posadzić. Można to zrobić w firmowym ogródku, albo w donicy na balkonie.
Więcej o Polach Nadziei piszemy w zakładce Akcje i Kwesty. Zachęcamy do lektury.

Wybrałem formę wsparcia - co dalej?

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Paulina Skiba, specjalista ds. promocji i komunikacji
paulina.skiba@hospicjum-domowe.waw.pl
tel. 519-576-348

W ten sposób nadamy sprawom bieg i rozpoczniemy wspólne czynienie dobra!