DLA BIZNESU

Buduj z nami społeczną odpowiedzialność twojej firmy.

Firmy społecznie odpowiedzialne współtworzą społeczeństwo oparte na równości i solidarności.

Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju społecznego i ekonomicznego.

Co dobrego możemy zrobić razem?

Chcesz zaangażować swoich pracowników w działania społeczne, ale nie wiesz, jak to zrobić?
Chcesz budować firmę opartą na empatii, zrozumieniu i trosce o innych?
Zwróć się do nas. Wspólnie zastanowimy się, jakie działania wolontariackie dopasować do profilu twojego biznesu. Pomożemy w przygotowaniu akcji wewnętrznej w firmie. Poradzimy, jak spożytkować energię zespołu i jego umiejętności w czasie, który chcecie przeznaczyć na pomaganie.

Wolontariat można realizować na wiele sposobów, a każdy z nich buduje kompetencje społeczne pracowników przydatne w rozwoju zawodowym. Aby takie zaangażowanie miało sens, potrzeba dobrych chęci, odrobiny czasu i kreatywności. Razem możemy zdziałać bardzo wiele.

Nie możesz wesprzeć nas wolontariacko? Wciąż możesz nam pomóc!

To jeden z prostszych sposobów na pomaganie!
Pracownicy angażują się przekazując co miesiąc (dobrowolnie i za pisemną zgodą) np. końcówkę swojej pensji. Kwotę tę potrąca pracodawca i wpłaca na rzecz naszego Hospicjum. Zaangażowanie w ten program nie wymaga poświęcania czasu, a wpływa bardzo realnie na prowadzone przez nas działania. Możecie Państwo wybrać działania, który chcecie solidarnie wspierać.
Zbyt mało?
Podbijmy stawkę i do zaangażowania pracowników dodajmy zaangażowanie pracodawcy. Łączna kwota wsparcia od pracowników powiększy się wtedy o taką samą kwotę od pracodawcy. To doskonały sposób na budowanie solidarności i odpowiedzialności w zespole.
Przekazaną darowiznę każdy pracownik może na koniec roku odliczyć od podatku.


Takie zaangażowanie też jest możliwe. Jeśli wolicie Państwo przekazać darowiznę w postaci produktów i usług – prosimy o kontakt w celu ustalenia najbardziej odpowiednich dla naszej działalności darów.
Nasze najpilniejsze potrzeby obejmują:
– sprzęt medyczny i rehabilitacyjny,
– środki higieniczne, płyny do dezynfekcji sprzętu medycznego,
– opatrunki aktywne (plastry na rany: hydrowłókniste, hydrokoloidowe, alginianowe, hydrożelowe, z jonami srebra).

Są też potrzeby mniej oczywiste.
Pod naszą opieką przebywa duża grupa dzieci osieroconych. Wspieramy je na różnych płaszczyznach życia, od pomocy psychologicznej, po zakup przyborów szkolnych, czy komputerów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą chęć pomocy kierowaną w naszą stronę. Prosimy jednak – ze względów logistycznych i organizacyjnych – by nie przesyłać darów rzeczowych bez konsultacji z pracownikami Hospicjum. Telefon lub mail wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Hospicja w całej Polsce od lat uczestniczą w akcji Pola Nadziei. Znakiem rozpoznawczym tych wydarzeń są dystrybuowane jesienią cebulki żonkili, które wręczane są ofiarodawcom w zamian za wpłaty. Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, z cebulek wyrastają piękne kwiaty, przypominając o wsparciu, którego udzielili darczyńcy. Nasze Hospicjum od lat uczestniczy w tej szczytnej akcji. Cebulki żonkili wędrują z siedziby OHD do osób prywatnych, firm i instytucji. To doskonała okazja do wspólnej firmowej aktywności, bo żonkile, aby zakwitły, trzeba gdzieś posadzić. Można to zrobić w firmowym ogródku, albo w donicy na balkonie.
Więcej o Polach Nadziei piszemy w zakładce Akcje i Kwesty. Zachęcamy do lektury.

Wybrałem formę wsparcia - co dalej?

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Paulina Skiba, specjalista ds. promocji i komunikacji
paulina.skiba@ohd.waw.pl
tel. 519 576 348

W ten sposób nadamy sprawom bieg i rozpoczniemy wspólne czynienie dobra!