DOŁĄCZ DO NAS

Zespół, bez którego nie bylibyśmy w stanie działać i dbać o naszych pacjentów, tworzą nasi wolontariusze. Trudno nam wyobrazić sobie naszą pracę bez ich wsparcia. Wolontariusze w OHD to osoby szczególne - entuzjastyczne, empatyczne, otwarte i umiejące słuchać.

CO ROBIĄ WOLONTARIUSZE W OHD?

JAK ZOSTAĆ NASZYM WOLONTARIUSZEM?

FORMY WOLONTARIATU:

Ta forma współpracy jest uzupełnieniem pracy zespołu hospicjum. Wolontariusz odwiedza pacjenta w domu, pomaga przy codziennych czynnościach, spędza z chorym czas (np. na czytaniu książek, rozmowach, czy – jeśli to możliwe – spacerach). Ta forma wolontariatu jest szczególnie istotna, ponieważ umożliwia rodzinie chorego skupienie się na sprawach, na które na co dzień nie mają czasu lub – co równie ważne – pozwala im po prostu odpocząć. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki KURS NA WOLONTARIUSZA.

Praca wolontariuszy jest nieocenionym wsparciem również w naszym biurze. Wolontariusze wspierają nas poza godzinami pracy sekretariatu m.in. w udzielaniu informacji o działalności hospicjum, wydawaniu sprzętu, rozmowach z rodzinami chorych,  pracach biurowych.

Ta forma wolontariatu przeznaczona jest dla lubiących spędzać czas za kółkiem. W OHD często potrzebujemy wsparcia osób, które w weekendy mogą jeździć z naszym zespołem dyżurującym do pacjentów. Wsparcie wolontariuszy bywa też nieocenione przy organizacji i udziale w imprezach/festynach/piknikach, na które taki wolontariusz może zawieźć niezbędny sprzęt, a później przywieźć go do naszej siedziby.

Ten rodzaj wolontariatu jest dla każdego, kto chciałby wesprzeć nas i naszych pacjentów konkretną wiedzą, umiejętnościami oraz doświadczeniem zdobytym w sferze zawodowej. Jest również dla osób, które angażują się w wolontariat pracowniczy w swojej firmie lub reprezentują oficjalnie określoną grupę zawodową (np. fotografów, prawników itp.).

Jeśli nie masz czasu na stałe zaangażowanie, wolontariat akcyjny będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz zaangażować się w jedną z naszych akcji (np. Pola Nadziei) lub zorganizować własną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Do tej szczególnej formy wolontariatu zachęcamy wszystkich tych, którzy chcieliby zaangażować się w wolontariat  również od strony modlitewnej. Nasi wolontariusze duchowi otaczają modlitwą Hospicjum, pacjentów, pracowników i innych wolontariuszy poprzez udział w Róży różańcowej, a także angażują się w oprawę comiesięcznej (pierwszoczwartkowej) Mszy Świętej, corocznych Zaduszek oraz biorą czynny udział w spotkaniach formacyjnych.

Masz pytania?

Nasz koordynator wolontariatu chętnie na nie odpowie.

Prosimy o kontakt:

wolontariat@ohd.waw.pl