FIZJOTERAPIA

OHD oferuje podopiecznym możliwość skorzystania z zabiegów fizjoterapeutycznych. Ich celem jest polepszenie ogólnego stanu pacjenta, aktywizowanie go i umożliwienie jak najdłuższego utrzymania sprawności. Fizjoterapia pacjenta obejmuje wszystkie aspekty życiowe - strefę fizyczną, psychiczną, somatyczną i społeczną. Oferujemy pomoc na każdym etapie życia chorego, niezależnie od stadium zaawansowania jego choroby.

Pacjenta na rehabilitację kieruje lekarz i to on - po diagnozie potrzeb pacjenta - ustala częstotliwość wizyt fizjoterapeuty.

Naszą naczelną zasadą w kontekście rehabilitacji pacjenta onkologicznego w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej jest: „często, ale po trochu.” W rehabilitacji naszych pacjentów staramy się wykazać cierpliwością i hierarchizacją postawionych celów, dostosować się do oczekiwań pacjenta, zwłaszcza w fazie terminalnej choroby nowotworowej.
W każdym schorzeniu organizm inaczej reaguje na wysiłek. Zwłaszcza w chorobie przewlekłej niełatwo jest nie poddawać się zmęczeniu chorobą. Ważne jest, aby mimo zniechęcenia pamiętać o skutkach unieruchomienia i o tym, że całkowity brak aktywności fizycznej powoduje poważne zmiany w organizmie.

Rehablitacja onkologiczna obejmuje:

W celu profilaktyki patologicznych złamań lub zabezpieczenia złamań w obrębie kręgosłupa stosujemy zabezpieczenia ortopedyczne w postaci gorsetów stabilizujących i sznurówek. Do dyspozycji pacjentów jest również szerokie spektrum zaopatrzenia medycznego przeciwodleżynowego w postaci materacy, poduszek itp.