Zbieramy na #HOSPICJOWÓZ

18 maja, w dniu, w którym wspominamy w sposób szczególny świętego Stanisława Papczyńskiego, zapraszamy Was do udziału w wyjątkowej akcji. Pod hasłem „#hospicjowóz. Sprawczy samochód dostawczy” otwieramy dziś zbiórkę pieniężną na zakup używanego samochodu dostawczego, który będzie służył naszemu dyżurującemu zespołowi medycznemu oraz do przewożenia sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego do pacjentów.​​

Drodzy przyjaciele OHD!

Choć nasze hospicjum istnieje od 24 lat, tak jak każda instytucja zdrowotna, zmagamy się z problemami utrudniającymi nam funkcjonowanie. Poradzenie sobie z wieloma z nich umożliwiają nam wpływy z 1% podatku, czy darowizny od firm i instytucji (i bardzo jesteśmy za nie wdzięczni!), ale – jak wszyscy wiemy – żadna skarbonka nie jest z gumy, a trudne pandemiczne lata odbiły się też na stanie naszych hospicyjnych finansów.

Naszą bolączką są wysłużone i małe samochody (skoda fabia, toyota yaris i dzielne maleństwo – kia venga), które niestety nie są w stanie dowozić sprzętu do pacjentów, bo zwyczajnie się do nich nie mieści.  Tymczasem z naszej bezpłatnej wypożyczalni korzysta prawie 100% naszych pacjentów, czyli niemal 1000 osób rocznie! Wiele z nich nie ma dodatkowych kilkuset złotych na opłacenie prywatnego transportu sprzętu do miejsca, w którym mieszkają. To czasem nawet kilkadziesiąt kilometrów od OHD. Dlatego chcemy im iść z pomocą.

Działamy na obszarze ponad 500 km2,
rocznie pokonując ponad 20 000 kilometrów.

Chcemy zakupić samochód w typie volkswagena caddy, ale… spokojnie! Nie potrzebujemy nowego, drogiego auta. Chcemy kupić pojazd używany, ale w dobrym stanie. Taki, do którego bez rozkręcania zmieści się łóżko rehabilitacyjne i w sposób bezpieczny dotrze razem z naszym zespołem do pacjenta, a kiedy będzie trzeba przewiezie też:
– opasłe worki z plastikowymi nakrętkami, z których pieniądze przeznaczamy na naprawy i zakup sprzętu do wypożyczalni,
– żywność, leki, wyposażenie domu, środki higieniczne, w które – dzięki wspaniałym darczyńcom – wyposażamy najbardziej potrzebujących pacjentów,
– darowizny rzeczowe w postaci sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, które trafiają do nas od dobrych ludzi.

 

Wierzymy, że solidarność i poczucie wspólnoty to nie puste frazesy. Na co dzień w naszej pracy kierujemy się troską o naszych pacjentów i ich bliskich. Pomagamy im, bo wiemy, że na godne życie do samej śmierci zasługuje każdy nieuleczalnie chory. Dziś my potrzebujemy pomocy, by wspierać naszych pacjentów jeszcze lepiej!

Pomożesz nam?​

Jeśli chcesz przekazać informacje o zbiórce innym:

DZIĘKUJEMY!